Vrijwilligersfunctie / nader te bepalen uren / sluitingsdatum: 18 mei 2025
Bij Dance Connects geloven we in een samenleving waarin iedereen – jong, oud, vitaal of minder vitaal – volwaardig mee kan doen. We zien ook dat ouder worden uitdagingen met zich meebrengt en dat meedoen niet voor iedereen vanzelfsprekend is. Daarom versterken we lichaam, geest en sociaal netwerk van mensen van 50 tot 100+ door middel van dans.
We geven op zo’n 70 locaties diverse soorten hedendaagse danslessen aan wekelijks 800 mensen uit de regio. Daarnaast organiseren we uitstapjes naar het theater, clubavonden en andere dansevenementen.
Begeleiding Slow Flow
Specifiek voor ouderen met fysieke en/of cognitieve uitdagingen bieden we Slow Flow: een creatieve dansvorm, waarbij we dansen vanuit de (rol)stoel. Dansbegeleiders ondersteunen de docenten en deelnemers van deze danslessen.
We zijn op dit moment vooral op zoek naar begeleiding bij onze Slow Flow lessen in Amsterdam Noord en Nieuw-West, maar ook voor lessen in andere delen van de stad.
Wat ga je doen?
Als dansbegeleider zorg jij ervoor dat iedereen zich welkom en op z’n gemak voelt tijdens de les. Je ondersteunt de dansdocent en geeft extra aandacht aan deelnemers die dat nodig hebben. Je helpt mensen die wat minder makkelijk meedoen om zich vrij te voelen en met plezier te bewegen op hun eigen manier.
Je danst actief mee, moedigt deelnemers aan met een glimlach of klein gebaar, en springt bij waar nodig. Je helpt bij het klaarzetten van de ruimte, begroet deelnemers hartelijk en zorgt voor een warme sfeer. Tijdens de les let je goed op wat iemand nodig heeft – of dat nu een voorbeeldbeweging, ondersteuning bij het staan of gewoon even persoonlijk contact is.
Je denkt mee, inspireert en ondersteunt. Dankzij jouw inzet voelen deelnemers zich gezien en krijgt de docent de ruimte om er voor de hele groep te zijn. Zo maak jij echt het verschil in de les.
Wie ben jij?
Je bent initiatiefrijk, open, vriendelijk en geïnteresseerd in persoonlijke verhalen en diverse culturen. Je kunt natuurlijk en makkelijk met ouderen omgaan en houdt van dans en beweging. Je beheerst de Nederlandse taal op minimaal B1-niveau en bent beschikbaar om wekelijks op een vast moment te begeleiden.
Wat bieden wij?
Als dansbegeleider bij Dance Connects word je onderdeel van een warm en enthousiast team van professionals en vrijwilligers die samen bouwen aan meer verbinding in de samenleving. Je krijgt goede begeleiding, twee keer per jaar training of intervisie, en 25% korting op een strippenkaart of abonnement om zelf ook mee te dansen. Daarnaast ontvang je reiskostenvergoeding en kun je kosteloos deelnemen aan onze uitjes en evenementen.
Aanmelden
Word jij hier blij van en wil je ook bijdragen aan het levensplezier van ouderen? Meld je dan voor 18 mei aan als vrijwilliger bij Dance Connects via dit formulier.
Wat gebeurt er daarna?
- Kennismaken: op 23 mei hoor je of je wordt uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek bij ons op kantoor in Amsterdam West. De kennismakingsgesprekken vinden plaats op 27 en 30 mei tussen 10.00 en 17.00 uur.
- Meekijken: om een indruk te krijgen van hoe het er aan toe gaat, nodigen wij je uit om tussen 2 en 13 juni een les bij te wonen. We bellen je na afloop om te horen hoe je het hebt ervaren.
- Starten: ben je enthousiast om aan de slag te gaan? Dan zoeken we op basis van jouw beschikbaarheid (een) passende groep(en) om te begeleiden. En nodigen wij je uit voor de startbijeenkomst voor dansbegeleiders op 19 juni van 16.00 tot 18.00 uur, waarin je kennis maakt met onze organisatie, onze methode en andere vrijwilligers.hoor je of je geselecteerd bent voor een vervolggesprek en het bijwonen van lessen.
Meer informatie & Contact
Meer informatie over Dance Connects, vind je op onze website. Heb je vragen over de functie, neem dan contact op via info@danceconnects.nl of 020-2611058.